Wiadomości

Deweloperka wraca do formy
Wystarczył kwartał, by sprzedaż wróciła do normy

Od lipca do września 2020 r. deweloperzy sprzedali niemal dwa razy więcej nowych lokali niż w kwartale poprzednim. Wbrew oczekiwaniom potencjalnych nabywców, stawki za metr nie spadły.

Karolina Polacka,
Deweloperzy rozpoczęli najwięcej budów w historii

Dobre wyniki sprzedaży nowych mieszkań zmuszają do odświeżania oferty. Efekt? Deweloperzy ruszyli w ciągu zaledwie miesiąca z budową 17 tysięcy mieszkań. To najwyższy miesięczny wynik w historii.

Bartosz Turek,
Koszty utrzymania rosną szybciej niż zarobki

963 złote - tyle na utrzymanie dachu nad głową wydawała we wrześniu przeciętna rodzina. To oznacza wzrost wydatków o 5,9%. Koszty utrzymania rosną nie tylko szybciej niż inflacja, ale nawet szybciej niż wynagrodzenia Polaków.

Bartosz Turek,
Przed kredytobiorcami nawet dekada niskich rat

Słabe lokaty i niskie oprocentowanie kredytów do 2030 roku – taką perspektywę malują przed nami kontrakty terminowe. Do długoterminowych prognoz należy podchodzić z rezerwą, ale póki co są one korzystne dla dłużników, ale złe dla oszczędzających.

Bartosz Turek,
14 sposobów na wkład własny

Wkład własny to nie tylko gotówka. Może to być także wartość ziemi, kupione wcześniej materiały, oszczędności emerytalne, papiery wartościowe czy pieniądze ze sprzedaży mieszkania. Odpowiedni wkład własny jest niezbędny, aby bank przyjął nasz wniosek

Bartosz Turek,
Knoxville nie musi walczyć z ciasnotą
Najrzadziej zaludnione miasta świata

Amerykańskie Jacksonville, australijskie Gold Coast i francuskie Grenoble to tylko niektóre duże miasta, w których nie ma ciasnoty.

Karolina Polacka,
W Toruniu powstanie osiedle z prefabrykatów
Mieszkanie Plus wchodzi w prefabrykaty

W ramach rządowego programu wsparcia dla mieszkalnictwa, w Toruniu powstanie osiem budynków modułowych. Pierwsi najemcy wprowadzą się w połowie 2022 r.

Karolina Polacka,
Najwyższe budynki w Polsce

Wielkie metropolie projektują coraz wyższe budynki. Wśród najwyższych wieżowców znajdziemy Pałac Kultury i Nauki, czy Sky Tower. Jakie inne budynki zaliczane są do najwyższych? Przedstawiamy je w naszym rankingu Top 10 najwyższych budynków w Polsce.

Anna Lapwing,
Zakupy mieszkań wróciły do łask
Mieszkania sprzedają się coraz lepiej

Od lipca deweloperzy notują rosnące zainteresowanie zakupem mieszkań. Dla wielu z nich, jest ono podobne do tego, sprzed pandemii COVID-19.

Karolina Polacka,
Top 5 najwyższych drewnianych wieżowców
Czołówka europejskich niebotyków

Najwyższy budynek drewniany za świecie mierzy ponad 85 metrów i znajduje się w Norwegii. Nieco niższymi nieruchomościami mogą pochwalić się Austriacy i Kanadyjczycy.

Karolina Polacka,