Wiadomości

Deweloperka wraca do formy
Wystarczył kwartał, by sprzedaż wróciła do normy

Od lipca do września 2020 r. deweloperzy sprzedali niemal dwa razy więcej nowych lokali niż w kwartale poprzednim. Wbrew oczekiwaniom potencjalnych nabywców, stawki za metr nie spadły.

Karolina Polacka,
Deweloperzy rozpoczęli najwięcej budów w historii

Dobre wyniki sprzedaży nowych mieszkań zmuszają do odświeżania oferty. Efekt? Deweloperzy ruszyli w ciągu zaledwie miesiąca z budową 17 tysięcy mieszkań. To najwyższy miesięczny wynik w historii.

Bartosz Turek,
Koszty utrzymania rosną szybciej niż zarobki

963 złote - tyle na utrzymanie dachu nad głową wydawała we wrześniu przeciętna rodzina. To oznacza wzrost wydatków o 5,9%. Koszty utrzymania rosną nie tylko szybciej niż inflacja, ale nawet szybciej niż wynagrodzenia Polaków.

Bartosz Turek,
Przed kredytobiorcami nawet dekada niskich rat

Słabe lokaty i niskie oprocentowanie kredytów do 2030 roku – taką perspektywę malują przed nami kontrakty terminowe. Do długoterminowych prognoz należy podchodzić z rezerwą, ale póki co są one korzystne dla dłużników, ale złe dla oszczędzających.

Bartosz Turek,
14 sposobów na wkład własny

Wkład własny to nie tylko gotówka. Może to być także wartość ziemi, kupione wcześniej materiały, oszczędności emerytalne, papiery wartościowe czy pieniądze ze sprzedaży mieszkania. Odpowiedni wkład własny jest niezbędny, aby bank przyjął nasz wniosek

Bartosz Turek,
Glamping  - czyli ekskluzywne biwakowanie
Glamping czyli relaks pod kopułą

W stylu więziennym, sportowym i familijnym – namioty kopułowe Anety i Tomka zaskakują nie tylko z zewnątrz.

Karolina Polacka,