Prawo

Umowa zamiany lokali mieszkalnych

Jak napisać umowę sprzedaży lokalu mieszkalnego? Co powinna zawierać dobra umowa? Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy jej tworzeniu?

Łukasz Jasiński,
Umowa o wykonanie usług remontowych

Jak napisać umowę o wykonanie usług remontowych? Co powinna zawierać dobra umowa? Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy jej tworzeniu?

Łukasz Jasiński,
Umowa ustanowienia służebności przesyłu

Jak napisać umowę ustanowienia służebności przesyłu? Co powinna zawierać dobra umowa? Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy jej tworzeniu?

Łukasz Jasiński,
Umowa ustanowienia hipoteki

Jak napisać umowę ustanowienia hipoteki? Co powinna zawierać dobra umowa? Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy jej tworzeniu?

Łukasz Jasiński,
Umowa o świadczenie usług ochrony mienia

Jak napisać umowę o świadczenie usług ochrony mienia ? Co powinna zawierać dobra umowa? Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy jej tworzeniu?

Łukasz Jasiński,
Umowa o wykonanie projektu wnętrza

Jak napisać umowę o wykonanie projektu wnętrza? Co powinna zawierać dobra umowa? Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy jej tworzeniu?

Łukasz Jasiński,
Gmina może wywłaszczyć właściciela gruntu, jeśli buduje drogę

W mojej okolicy planowana jest budowa drogi. Jeden z wariantów przebiegu tej drogi prowadzi przez moją działkę, co może dla mnie oznaczać wywłaszczenie. Czy gmina, bo to ona buduje tę drogę, ma prawo wywłaszczyć moją własność? Co w zamian dostanę?

Marek Siudaj,