Prawo

Mieszkanie na wynajem
Najemca i wynajmujący - kto kim jest? Prawa i obowiązki

Znajomość praw i obowiązków zarówno wynajmującego, jak i najemcy, jest niezwykle ważna w procesie wynajmu mieszkania. Dzięki temu możemy czuć się bezpiecznie i swobodnie negocjować warunki. Kim w świetle prawa jest najemca, a kim wynajmujący?

Anna Lapwing,
Podpisanie umowy
Najem okazjonalny - czym jest i czy się opłaca?

Większość osób wynajmujących mieszkania decyduje się na podpisanie zwykłej umowy, choć to najem okazjonalny chroni ich prawa najbardziej. Dlaczego nadal tak niewiele osób w Polsce z niego korzysta? Sprawdźmy, czym jest najem okazjonalny

Anna Lapwing,
Mieszkanie na stancji
Stancja - o czym pamiętać wynajmując?

Jaki jest najgorętszy okres na rynku najmu? Jakie są plusy mieszkania z właścicielem, a jakie w akademiku? Jak bezpiecznie wynająć pokój i nie dać się oszukać? Oto poradnik dla studentów szukających stancji

Anna Lapwing,
Użyczenie mieszkania studentowi
Przy użyczeniu mieszkania warto zawrzeć umowę

Jestem studentem. Moja ciotka dysponuje wolnym mieszkaniem w mieście, w którym studiuje, ale chce ze mną zawrzeć umowę użyczenia. Przyznaję, że nie wiem, co to jest.

Marek Siudaj,
Mieszkaniami komunalnymi można się zamieniać

Wynajmuję mieszkanie komunalne. Ostatnio powiększyła się nam rodzina, ale niestety, nie mam odpowiednich dochodów, aby kupić lokal na kredyt. Zastanawiam się więc, czy można byłoby dokonać zamiany mojego mieszkania komunalnego na większe?

Marek Siudaj,