Prawo

Umowa użytkowania lokalu

Jak napisać umowę użytkowania lokalu? Co powinna zawierać dobra umowa? Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy jej tworzeniu?

Łukasz Jasiński,
Umowa użyczenia lokalu mieszkalnego

Jak napisać umowę użyczenia lokalu mieszkalnego? Co powinna zawierać dobra umowa? Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy jej tworzeniu?

Łukasz Jasiński,
Umowa poddzierżawy nieruchomości gruntowej

Jak napisać umowę poddzierżawy nieruchomości gruntowej? Co powinna zawierać dobra umowa? Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy jej tworzeniu?

Łukasz Jasiński,
Umowa najmu lokalu użytkowego

Jak napisać umowę najmu lokalu użytkowego? Co powinna zawierać dobra umowa? Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy jej tworzeniu?

Łukasz Jasiński,
Umowa sprzedaży lokalu mieszkalnego

Jak napisać umowę sprzedaży lokalu mieszkalnego? Co powinna zawierać dobra umowa? Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy jej tworzeniu?

Łukasz Jasiński,
Umowa najmu okazjonalnego lokalu mieszkalnego

Jak napisać umowę najmu okazjonalnego lokalu mieszkalnego? Co powinna zawierać dobra umowa? Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy jej tworzeniu?

Łukasz Jasiński,
Umowa podnajmu lokalu mieszkalnego

Jak napisać umowę podnajmu lokalu mieszkalnego? Co powinna zawierać dobra umowa? Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy jej tworzeniu?

Łukasz Jasiński,
Umowa najmu lokalu mieszkalnego

Jak napisać umowę najmu lokalu mieszkalnego? Co powinna zawierać dobra umowa? Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy jej tworzeniu?

Łukasz Jasiński,
Mieszkanie na wynajem
Najemca i wynajmujący - kto kim jest? Prawa i obowiązki

Znajomość praw i obowiązków zarówno wynajmującego, jak i najemcy, jest niezwykle ważna w procesie wynajmu mieszkania. Dzięki temu możemy czuć się bezpiecznie i swobodnie negocjować warunki. Kim w świetle prawa jest najemca, a kim wynajmujący?

Anna Lapwing,
Podpisanie umowy
Najem okazjonalny - czym jest i czy się opłaca?

Większość osób wynajmujących mieszkania decyduje się na podpisanie zwykłej umowy, choć to najem okazjonalny chroni ich prawa najbardziej. Dlaczego nadal tak niewiele osób w Polsce z niego korzysta? Sprawdźmy, czym jest najem okazjonalny

Anna Lapwing,
Mieszkanie na stancji
Stancja - o czym pamiętać wynajmując?

Jaki jest najgorętszy okres na rynku najmu? Jakie są plusy mieszkania z właścicielem, a jakie w akademiku? Jak bezpiecznie wynająć pokój i nie dać się oszukać? Oto poradnik dla studentów szukających stancji

Anna Lapwing,
Użyczenie mieszkania studentowi
Przy użyczeniu mieszkania warto zawrzeć umowę

Jestem studentem. Moja ciotka dysponuje wolnym mieszkaniem w mieście, w którym studiuje, ale chce ze mną zawrzeć umowę użyczenia. Przyznaję, że nie wiem, co to jest.

Marek Siudaj,
Umowa najmu budynku

Jak napisać umowę najmu budynku? Co powinna zawierać dobra umowa? Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy jej tworzeniu?

Łukasz Jasiński,