Porady i inspiracje

Jak wyczyścić srebro - skuteczne sposoby

Czym wyczyścić srebro, aby przywrócić jego blask? Można skorzystać z gotowych produktów – ściereczek czy płynów do czyszczenia biżuterii, ale też z naturalnych metod, które są równie skuteczne. Jak dbać o srebrną biżuterię?

Anna Lapwing,
Karaluchy to częste owady w Polsce
Karaluchy w domu – jak skutecznie się ich pozbyć?

Szczeliny w ścianach, wykładzinach, kanałach wentylacyjnych - to drogi, którymi karaluchy mogą dostać się do Twojego domu. Oto kilka rad jak sobie pomóc, gdy Ci nieproszeni goście pojawia się w twoim mieszkaniu.

Anna Lapwing,
Kwiaty na balkon - 7 najpopularniejszych propozycji

…. i najmodniejszych, bo każdy chce, aby tak wyglądał jego balkon! Piękne rośliny można bez problemu uprawiać, nie mając dużego ogrodu. Jakie kwiaty na balkon są teraz najmodniejsze? Które są łatwe w utrzymaniu? Jakie jest kwiatowe must have?

Anna Lapwing,
Sauna fińska
Sauna w domu – rodzaje i koszty

Duńskie hygge, szwedzkie laggom czy estetyka fińska? Te określenia przywołują na myśl spokój, odpoczynek, szczęście. To nie przypadek, że sauny są kojarzone właśnie z tymi rejonami. Sauna w domu może się okazać dobrym rozwiązaniem także dla ciebie

Anna Lapwing,
Przechowywanie żywności w kuchni
Jak przechowywać rzeczy w domu, żeby nie zajmowały dużo miejsca?

Każdy ma tendencję do nadmiernego przechowywania rzeczy. Często nie mamy pomysłu, gdzie je zmieścić, a czasem naprawdę zwyczajnie nie ma już na nie miejsca. Jak przechowywać zabawki, dokumenty czy rzeczy w kuchni, by nie zajmowały dużo przestrzeni?

Anna Lapwing,
Pluskwa na swetrze
Jak sprawdzić, czy masz w domu pluskwy i jak się ich pozbyć?

Pluskwy są maleńkie, mają zaledwie 5 mm średnicy. To mniej niż gumka od ołówka. Doskonale wiedzą, gdzie się ukryć w domu - miesiącami żyją między posiłkami, a ich samica składa nawet do 500 jaj. To właśnie dlatego pluskwy w domu są takie uciążliwe.

Anna Lapwing,
Kobieta myje okno
Mycie okien w domu - cenne porady

Podobno są tacy, dla których mycie okien jest odprężające. Niewątpliwie należą oni jednak do mniejszości, a dla całej reszty jest to jeden z uciążliwych obowiązków. Jak myć okna szybko i dokładnie, by na długo pozostały czyste?

Anna Lapwing,
Wietrzenie mieszkania
Jak ochłodzić mieszkanie - skuteczne sposoby

W wielu krajach klimatyzacja w domu jest standardem. W Polsce nadal uważa się ją za luksus, choć w za kilka lat zapewne się to zmieni. Z roku na rok mamy coraz cieplejsze lata, a tym samym coraz większe upały. Jak je przetrwać nie mając klimatyzacji?

Anna Lapwing,
Organizowanie grilla na tarasie
Grill na balkonie - czy jest dozwolony?

Pandemia Covid-19 spowodowała, że ludzie więcej czasu spędzają w domu – tu pracują, spotykają się ze znajomymi. Wcześniej dużo osób organizowało grilla na świeżym powietrzu. Teraz, woleliby go urządzić w bloku. Czy grill na balkonie jest dozwolony?

Anna Lapwing,