Porady i inspiracje

GROUND projekt bio znicza
Ekologiczne znicze pomysłu polskich projektantek

Co roku tony szkodliwego plastiku zaśmiecają polskie cmentarze. Na rynku produktów nagrobnych dominuje estetyka kiczu. Problem dostrzegły przedstawicielki najmłodszego pokolenia projektantów. Przedstawiamy ich wyjątkowe projekty

Emilia Branecka - Ledwoń,
Talerze Look At Me proj. Magda Pilaczyńkska
Grafika na talerzu. Ceramika z ilustracjami polskich projektantek

Działają na granicy sztuki i designu. Łączą ceramikę z grafiką i ilustracją. Ich dzieła powstają na porcelanowych talerzach, które możemy zawiesić na ścianie lub podać na nich do stołu. Przybliżamy sylwetki trzech projektantek i ich wyjątkowe prace.

Emilia Branecka - Ledwoń,
Pani Jurek TRN - nowa kolekcja lamp
Język przedmiotów. Artystyczne lampy Pani Jurek

Jej projekty są jak interaktywne dzieła sztuki. Ich oryginalna forma broni się sama, ale warto poznać co się za nią kryje. Opowieść, anegdota czy dowcipne nawiązanie do tradycji. Podziwiamy lampy Pani Jurek i sprawdzamy co autorka miała na myśli.

Emilia Branecka - Ledwoń,
Wizualizacja, wertykalne uprawy roślin w szklarni
Nowe zasoby, które uratują ludzkość. Mamy ich pod dostatkiem

Nawóz ze smogu, beton z CO2, cenne kruszce i żyzna gleba z odpadów poprzemysłowych. Zanieczyszczenia to nowe surowce ludzkości. Rewolucyjne technologie pozwalające na ich wykorzystanie są w zasięgu ręki. Potrzebna nam tylko zmiana myślenia.

Emilia Branecka - Ledwoń,
Pościel FOONKA z kolażem Liquid Memory
Pościel polskich marek. Wybieramy najciekawsze wzory

Wyróżniają się oryginalnym designem i jakością wykonania. Pięknie zaprojektowane i tworzone z troską o środowisko. Tekstylia do sypialni, które sprawiają, że codzienność staje się wyjątkowa. Prezentujemy najlepsze wzory pościeli polskich marek.

Emilia Branecka - Ledwoń,
Zupagrafika modele budynków Warszawy z Rotundą
W domach z kartonu. Zupagrafika odkrywa uroki wielkiej płyty

Doceniają to, co przez lata stało się dla nas niewidzialne – powojenne modernistyczne i brutalistyczne budowle. Miały być spełnieniem snów minionej epoki. Czy bloki z wielkiej płyty to wielkie dzieła architektury? Na pewno mamy do nich sentyment.

Emilia Branecka - Ledwoń,
Regał modułowy Steps BALMA
Meblościanka. Czy kultowy mebel powraca do naszych wnętrz?

Jest symbolem epoki PRL-u. Była przedmiotem pożądania i obiektem kpin. Co sprawiło, że stała się tak popularna? Jaka jest jej historia i czy obecnie wraca do łask? Meblościanka. Przedstawiamy kulisy jej powstania i współczesne interpretacje.

Emilia Branecka - Ledwoń,
Dodatki w mieszkaniu
Aranżacja wnętrza - poradnik dla początkujących

Projektowanie i dekorowanie wnętrz bez pomysłu jest jak gotowanie bez planu. Jeśli masz duże doświadczenie, jest szansa, że sobie poradzisz. Jeśli małe, może skończyć się katastrofą

Anna Lapwing,