Porady i inspiracje

GROUND projekt bio znicza
Ekologiczne znicze pomysłu polskich projektantek

Co roku tony szkodliwego plastiku zaśmiecają polskie cmentarze. Na rynku produktów nagrobnych dominuje estetyka kiczu. Problem dostrzegły przedstawicielki najmłodszego pokolenia projektantów. Przedstawiamy ich wyjątkowe projekty

Emilia Branecka - Ledwoń,
Wnętrza w beżu
Wnętrza całe w beżu. Trend sezonu 2020/2021

Beż powraca do naszych wnętrz. Spokojne beżowe aranżacje to nowe przytulne wcielenie minimalizmu. Jak stworzyć nowoczesne wnętrze z beżem w roli głównej? Jakie materiały do niego pasują? Z jakimi kolorami połączyć naturalne odcienie „nude"?

Emilia Branecka - Ledwoń,
drewniana podłoga w mieszkaniu
Drewniana podłoga w domu. Na co zwrócić uwagę przy jej wyborze?

Zarówno dosłownie, jak i w przenośni podłoga jest podstawą wnętrza. Stanowi bazę dla całej aranżacji i nie tak łatwo ją wymienić. Dlatego wybór podłogi to ważna decyzja. Jak nie pogubić się w bogatej ofercie sklepów i gąszczu inspiracji?

Emilia Branecka - Ledwoń,
Styl kolonialny we wnętrzach

Bardzo lubimy styl kolonialny we wnętrzach, zachwycamy się nim, ale czy wiemy o nim coś więcej? Czym charakteryzują się wnętrza w stylu kolonialnym i skąd ten oryginalny styl wziął się w naszych domach i mieszkaniach?

Anna Lapwing,
Nowoczesna łazienka po remoncie
Ile kosztuje remont łazienki?

Podobno urządzenie mieszkania kosztuje średnio tysiąc złotych na metr. Nieco inaczej jest w przypadku remontu, a już tym bardziej remontu łazienki. Skucie starych płytek czy naprawa ewentualnych uszkodzeń na ścianach i podłodze, to dodatkowe koszty.

Anna Lapwing,
Jak wyczyścić srebro - skuteczne sposoby

Czym wyczyścić srebro, aby przywrócić jego blask? Można skorzystać z gotowych produktów – ściereczek czy płynów do czyszczenia biżuterii, ale też z naturalnych metod, które są równie skuteczne. Jak dbać o srebrną biżuterię?

Anna Lapwing,
Karaluchy to częste owady w Polsce
Karaluchy w domu – jak skutecznie się ich pozbyć?

Szczeliny w ścianach, wykładzinach, kanałach wentylacyjnych - to drogi, którymi karaluchy mogą dostać się do Twojego domu. Oto kilka rad jak sobie pomóc, gdy Ci nieproszeni goście pojawia się w twoim mieszkaniu.

Anna Lapwing,
Kwiaty na balkon - 7 najpopularniejszych propozycji

…. i najmodniejszych, bo każdy chce, aby tak wyglądał jego balkon! Piękne rośliny można bez problemu uprawiać, nie mając dużego ogrodu. Jakie kwiaty na balkon są teraz najmodniejsze? Które są łatwe w utrzymaniu? Jakie jest kwiatowe must have?

Anna Lapwing,