Finanse

Oprocentowanie hipotek lekko w górę

Kredyty mieszkaniowe odrobinę podrożały. Z drugiej strony banki nie podniosły wymagań odnośnie wkładu własnego i nie zakręciły kurków z kredytami. Wszystko wskazuje na to, że perspektywy rynku mieszkaniowego są lepsze niż zakładano wiosną.

Bartosz Turek,
Trzy koła ratunkowe dla spłacających kredyt
Trzy koła ratunkowe dla spłacających kredyt hipoteczny

Wzrost liczby zachorowań i narastające obostrzenia sprawiają, że przybywa osób, których sytuacja finansowa się pogorszyła. To może utrudnić im spłatę kredyty. Na szczęście są rozwiązania, które mogą pomóc im przetrwać jesień.

Marek Siudaj,
Sam skontroluj własną umowę kredytu we frankach
Znamy zapisy, pozwalające unieważnić kredyt w CHF

Już nie trzeba zatrudniać prawnika, aby sprawdzić, czy w umowach kredytów indeksowanych do franka są niedozwolone zapisy. Można to zrobić samodzielnie dzięki „Mapie klauzul niedozwolonych”, przygotowanej przez Rzecznika Finansowego

Marek Siudaj,
RPP nie zmieniła stóp procentowych
Stopy procentowe NBP bez zmian. Raty kredytów będą niskie

Główna stopa procentowa NBP pozostanie na poziomie 0,1 proc. – zdecydowała Rada Polityki Pieniężnej. Kredytobiorcy mają się z czego cieszyć, a oszczędzający nadal muszą szukać okazji do ulokowania pieniędzy

Marek Siudaj,
Wielu chętnych na kredyt odchodzi z niczym
Banki same ograniczają sprzedaż kredytów mieszkaniowych

Sprzedaż kredytów mieszkaniowych w sierpniu 2020 była aż o 21,5 proc. niższa niż w sierpniu 2019 r. – poinformowało Biuro Informacji Kredytowej. Ale to nie brak chętnych jest przyczyną tego spadku, tylko wyśrubowane wymagania banków.

Marek Siudaj,