Finanse

Inflacja 30 razy wyższa niż oprocentowanie rocznej lokaty

Prawie 2% - tyle stracił posiadacz rocznej lokaty, która skończyła się w październiku. Mało tego, chcąc ją przedłużyć przeciętny oszczędzający dozna dziś szoku, bo banki „kuszą” oprocentowaniem kilkanaście razy niższym niż przed rokiem.

Bartosz Turek,
Depozyty bankowe topnieją
Pieniądze z lokat odpływają szerokim strumieniem

Polacy przestali zakładać lokaty. Od początku roku z depozytów odpłynęło już prawie 71 mld zł. Ale te pieniądze nie odpłynęły daleko, bo trafiły na rachunki bieżące

Marek Siudaj,
Z lokat odpłynęła niemal co czwarta złotówka

2-3% rocznie – takim zyskiem kuszą dziś najlepsze promocyjne depozyty bankowe. Na drugim biegunie są za to standardowe roczne lokaty oprocentowane na 0,1%. Trudno się dziwić, że Polacy z nich rezygnują. Odpływ z lokat jest najmocniejszy w historii.

Bartosz Turek,
Odbiór mieszkania
Sprzedaż domu - poradnik krok po kroku

Szacuje się, że sprzedaż domu trwa od trzech miesięcy do dwóch lat. Warto się do niej przygotować, żeby uniknąć błędów. Jak sprzedać dom szybko i korzystnie? Na co zwrócić uwagę i co interesuje nabywców?

Anna Lapwing,
Coraz więcej inwestorów
Liczba rachunków maklerskich szybko rośnie

Po latach posuchy warszawski parkiet przyciąga nowych inwestorów. W I półroczu otwartych zostało 73,5 tys. nowych rachunków maklerskich. Taki rachunek możesz otworzyć bez wychodzenia z domu i podjąć ryzyko giełdowych spekulacji.

Marek Siudaj,