Finanse

Depozyty bankowe topnieją
Pieniądze z lokat odpływają szerokim strumieniem

Polacy przestali zakładać lokaty. Od początku roku z depozytów odpłynęło już prawie 71 mld zł. Ale te pieniądze nie odpłynęły daleko, bo trafiły na rachunki bieżące

Marek Siudaj,
Z lokat odpłynęła niemal co czwarta złotówka

2-3% rocznie – takim zyskiem kuszą dziś najlepsze promocyjne depozyty bankowe. Na drugim biegunie są za to standardowe roczne lokaty oprocentowane na 0,1%. Trudno się dziwić, że Polacy z nich rezygnują. Odpływ z lokat jest najmocniejszy w historii.

Bartosz Turek,
RPP nie zmieniła stóp procentowych
Stopy procentowe NBP bez zmian. Raty kredytów będą niskie

Główna stopa procentowa NBP pozostanie na poziomie 0,1 proc. – zdecydowała Rada Polityki Pieniężnej. Kredytobiorcy mają się z czego cieszyć, a oszczędzający nadal muszą szukać okazji do ulokowania pieniędzy

Marek Siudaj,
Odbiór mieszkania
Sprzedaż domu - poradnik krok po kroku

Szacuje się, że sprzedaż domu trwa od trzech miesięcy do dwóch lat. Warto się do niej przygotować, żeby uniknąć błędów. Jak sprzedać dom szybko i korzystnie? Na co zwrócić uwagę i co interesuje nabywców?

Anna Lapwing,
Wielu chętnych na kredyt odchodzi z niczym
Banki same ograniczają sprzedaż kredytów mieszkaniowych

Sprzedaż kredytów mieszkaniowych w sierpniu 2020 była aż o 21,5 proc. niższa niż w sierpniu 2019 r. – poinformowało Biuro Informacji Kredytowej. Ale to nie brak chętnych jest przyczyną tego spadku, tylko wyśrubowane wymagania banków.

Marek Siudaj,